Preskočiť na hlavný obsah
Školské vyučovanie sa začne v riadnom termíne.

Aktuality

Spojená škola, Nám. sv. Cyrila a Metoda 9, Vrbové
Naša účasť na Atletickom festivale pre deti s Downovým syndrómom začala už 25.05.2023 (štvrtok). Čakala nás dlhá cesta - z Piešťan do Trenčína, odtiaľ do Kysaku a z neho do Prešova. Na stanici v Prešove nás čakal organizátor Mgr. Miroslav Petruš nás odviezol na ubytovanie a pripravil pekné prekvapenie a spríjemnenie večere - bowling a pizzu k tomu. Atletický festival pre deti s Downovým syndrómom začal v piatok 26.05.2023 spoločnou ceremóniu, kde sa nastúpili všetci športovci a spoločne pochodovali. Po príhovore a tanci študentov z Prešovskej univerzity sa začal Atletický festival naplno. Ako prvý bol beh v rôznych dĺžkach. Naša žiačka Lenka Pavlusová bežala na 50 m a Ivanna Noviková bežala na 100m. Po ukončení behu bola ďalšou disciplínou skok do diaľky z miesta. Zúčastnili sa ho všetci naši prihlásení žiaci - Lenka Pavlusová, Ivanna Noviková a Christrián Zachar. Ako posledná disciplína bol hod kriketovou loptičkou, ktorej sa zúčastnili taktiež všetci naši žiaci. Po všetkých disciplínach sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie disciplín a odovzdávanie diplomov a medailí. Naša žiačka Lenka Pavlusová získala 1. miesto v skoku do diaľky vo svojej kategórii a 2. miesto v hode kriketovou loptičkou vo svojej kategórii.
Účasť na Atletickom festivale pre deti s Downovým syndrómom v Prešove je pre nás cennou skúsenosťou, stretli sme veľa milých a ochotných ľudí. Ďakujeme všetkým organizátorom a tešíme sa na možnosť zúčastniť sa ďalších ročníkov.
AF_DS_Prešov_2023AF_DS_Prešov_2023_1

Spojená škola, Nám. sv. Cyrila a Metoda 9, Vrbové

V pondelok 22.5. sme sa so žiakmi zúčastnili školského výletu do Medolandie v Dolnej Krupej. Oboznámili sme sa s výrobkami, ktoré nám dávajú včielky a ochutnávali sme rôzne druhy medu. Ovoniavali sme propolis, včelí peľ a vlastnoručne sme si vyrobili sviečku z medového plástu. Potom sme si prešli rozárium a včelárium plné ruží a rôznych kvetov a byliniek. V parku sme zažili veľa zábavy na preliezačkách z dreva a pri tabuliach s labyrintom sme našli cestu včielky ku kvetu. Takýmto spôsobom sme si pripomenuli aj Deň včiel.
MEDOLANDIAMEDOLANDIA (4)

Praktickej školy, Beethovenova 27, Trnava

Majstrovstvá Európy v armwrestlingu vo Fínsku, kde Eliška Rakická žiačka 3. ročníka Praktickej školy, Beethovenova 27, Trnava, získala 2 zlaté medaily za pretláčanie pravou aj ľavou rukou.
armwrestling

RC Hlohovec

22.5. - 23.5.2923 sa zúčastnili chlapci z RC Hlohovec športových hier reedukačných centier v RC vo Veľkých Levároch: Získali 1.miesto vrh guľou Dalibor Horvát a 3.miesto vo futbale a volejbale.
PHOTO-2PHOTO-2023-05-26-21-38-34

RC Hlohovec

20.5.2023 reprezentovali RC Hlohovec v Piešťanoch na podujatí Tradičné umelecké remeslá.
PHOTO-2023-05-23-14-06-22

Spojená škola, Nám. sv. Cyrila a Metoda 9, Vrbové
V rámci Európskeho futbalového týždňa Špeciálnych olympiád 2023 sme zorganizovali futbalové zápasy mladších žiakov a starších žiakov. Vyvrcholením dňa bol zápas starších žiakov proti pedagógom školy. O správnu športovú atmosféru sa postaralo publikum zložené z ostatných žiakov a pedagógov.
Európsky futbalový týždeň Špeciálnych olympiád 2023

Spojená škola, Valová 40, Pieštany

24.5.2023 Sa konal už 8.ročník tanečnej súťaže žiakov špeciálnych škôl Tanec bez hraníc Piešťany 2023, ktorú každý rok organizuje naša škola. Súťaže sa zúčastnilo 178 žiakov zo 14 škôl - SZŠ Holíč, SpŠV Vrbové, SpŠ Senica, SpŠ Myjava,ŠZŠ Galanta,ŠZŠ Sereď, SŠI Trenčín,SpŠ Hlohovec, SpŠI Námestovo, SpŠ Nové Mesto nad Váhom,SpŠ Trnava-Lomonosova, Spš Piešťany, SPŠI Bytča,SpŠ Trnava- Čajkovského.
Súťažilo sa v kategóriách ľudového a moderného tanca, v družstvách 1. stupňa, 2.stupňa a zmiešaných. Súťažilo sa o najlepšie dievča, chlapca i dvojicu.
tanec3tanec4
Každoročným "bonusom "v tomto ročníku boli Matúš Kolárovský - Yael a Ego.V porote zasa zasadol známy herec Roman Pomajbo. Ako hostia aj tento rok zatancovali členovia TK Danube Bratislava.
Všetky deti predviedli v súťaži úžasné výkony, nápadité choreografie i kostýmy. Porota mala neľahkú úlohu.
Atmosféra bola fantastická, všetci si dobre zatancovali, zabavili sa a odniesli si krásne zážitky.
tanec1tanec2

Spojená škola, Valová 40, Pieštany
15.5.-19.5.2023 Týždeň modrého gombíka Naša škola sa v rámci projektu "Škola priateľská k deťom "zapojila do 17. ročníka zbierky MODRÝ GOMBÍK, ktorá prebiehala v priestoroch školy. Tento rok je venovaná téme duševného zdravia detí a výnos z nej bude pomáhať deťom na Slovensku a v zahraničí. Naši žiaci si tak vyskúšali funkciu dobrovoľníkov a stali sa tak nádejou pre deti, ktoré pomoc v humanitárnych krízach potrebujú.
modrý 1modrý 7

Spojená škola, Valová 40, Pieštany
Úrad verejného zdravotníctva SR prišiel našim žiakom odovzdať diplom a športové potreby, lebo vyhrali 1. miesto v celoslovenskej výtvarnej súťaži pri príležitosti Svetového dňa obezity 2023. Viac nájdete tu.
pn1pn2

HC Hlohovec
Dňa 10.5.2023 sa v RC Hlohovec konala prednáška o Kyberšikane.
foto kybersikanafoto2kyber

Spojená škola Sládkovičovo
Okresné kolo Súťaže v prednese poézie a prózy organizované Spojenou školou v Sládkovičove nájdete tu.

RC Hlohovec
Celoslovenská súťaž v odbore maliar v RC Hlohovec 1.miesto SŠI Rožňava 2.miesto SŠI Bratislava,3.miesto SŠI Kysucke nove Mesto,4.miesto OU-RC Hlohovec .Súťaži sa zúčastnilo 7 družstiev.
PHOTO111PHOTO22

Spojená škola Vrbové

V pondelok 17. apríla 2023 sme v Spojenej škole Vrbové privítali vzácnu návštevu. Mgr. Eva Gažová, národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko (ŠOS) a Ing. Veronika Sedláčková, riaditeľka pre medzinárodné vzťahy ŠOS, nám prezentovali nielen činnosť ŠOS, ale i metodiku zavádzania športových aktivít na hodinách telesnej výchovy i v každodennom živote. Na záver nám predstavili projekt Unifikované školy, ktorého myšlienkou je spájať cez šport deti s i bez zdravotného  znevýhodnenia. Prednášky sa zúčastnila i p. uč. Mgr. Mária Kuricová zo ZŠ Komenského II Vrbové, s ktorou sme na záver diskutovali o možnostiach inkluzívneho prepojenia dvoch škôl vo Vrbovom cez športové aktivity.
Unif.školy_Vrbove1Unif.školy_Vrbove2

RC Hlohovec

17.04.2023 sa v RC v rámci prevencie konala prednáška Pravda o drogách- témy elektronické cigarety vapovanie, obľúbené u mládeži dopad na zdravie ,iné návykové látky s p.M.Bučkom z OZ Slovensko.bez drog.
PHOTO-2023-04-17-11-00-21PHOTO-2023-04-17-11-00-

Práve sme opravili spodnú časť fasády na budove CPP Hlohovec
Okrem každodenných odborných činností v Centre poradenstva a prevencie Hlohovec pokračujeme aj v postupnom zveľaďovaní interiéru a exteriéru. Pôvodná spodná časť fasády budovy zo strany vchodu A bol ešte donedávna domaľovaný grafitmi, boli na ňom rôzne preliačiny, trhliny a miestami opadaná omietka. Po opravách a novom fasádnom nátere bude mať nielen spodná časť ale aj celé priečelie budovy Centra poradenstva a prevencie v Hlohovci krajší a atraktívnejší vzhľad.
04_Po_dokončení05_Po_dokončení_a__pohľad_na_vchod_A

RC Hlohovec

Príprava na sviatky hľadanie veľkonočných vajíčok.
rc vn1rc vn2

Spojená škola, Nám. sv. Cyrila a Metoda 9, Vrbové
Rozsvieť modrú je celosvetová kampaň, do ktorej sa zapojilo aj Slovensko pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme. Iniciatíva vychádza z jednej z najvýznamnejších svetových organizácií Autism Speaks. K tejto akcii sa pripojila i naša škola. V pondelok 27.3. sme všetci prišli do školy oblečení v niečom modrom. A prečo v modrom? Modrá farba je symbolom komunikácie a práve problém s ňou je jedným z hlavných prejavov autizmu. Preto sme sa tento rok rozhodli, že spolu s deťmi sa pokúsime naučiť, ako sa dá komunikovať inak, ako hovorenou rečou. S deťmi sme sa porozprávali o tom, čo je autizmus. Spoločne sme prišli na to, že komunikovať môžeme napríklad aj posunkami či obrázkami. Potom sme si niekoľko posunkov ukázali a dokonca sa ich aj perfektne naučili. Nakoniec sme si vypracovali pracovné listy, nafúkali modré balóny a urobili krásne modré fotky. V tento deň sme našli nové cestičky vzájomnej komunikácie s deťmi s autizmom. Verím, že tento deň u nás na škole prispel svojou troškou ku zvýšeniu povedomia o autizme, ale i ku lepšiemu pochopeniu a rešpektovaniu našich spolužiakov s autizmom.
vrbove1vrbove

RC Hlohovec

Lyžiarsky výcvik Vyšná Bóca RC Hlohovec.
rc lyziarsky1rc lyziarksy2

RC Hlohovec
Fašiangový karneval RC Hlohovec. Hostia dievčatá RC Zlate Moravce.
rc fasiangy1rc fasiangy2

RC Hlohovec
Modulové vzdelávanie v dňoch 18.1.-20.1.2023 v oblasti diskriminácie.
rchlohovec18_1_2023tchlohovec19_1_2023

RC Hlohovec
Vianočná komunita 19.12.2022 koncert venovaný zamestnancom RC Hlohovec,pod vedením vychovávateľa Mgr. Mariána Borika.
vianoce1vianoce2

RC Hlohovec

Kŕmenie lesnej zveri Reedukačné centrum Hlohovec.
 rc 1rc2

RC Hlohovec
Súťaž kreatívnych umelcov Liptovský Mikuláš,získali chlapci z RC Hlohovec v kategórii spev 1.miesto Jozef Šandor a Adrián Petrovič.
umelci LM

Spojená škola Vrbové

Po dlhšom čase mesto Vrbové organizovalo v dňoch 16. až 20. 12. 2022 Malé vianočné trhy, ktoré spríjemnili svojím vystúpením žiaci Spojenej školy Vrbové.
vianočné trhy v mestevianočné trhy v škole

Spojená školy Senica
Reportáž z Vianočného koncertu speváckeho zboru mesta Senica Cantilena, kde vystupovali i deti z našej školy s krátkym programom ako hostia podujatia nájdete tu.

Celoslovenská súťaž v prednese poézie a prózy žiakov odborných učilíšť
Úspesšné celoštátne podujatie, ktorého organizátorom bola Spojená škola Hlohovec a si našlo svojich víťazov. Srdečne gratulujeme.
Fotodokumentíciu nájdete tu.
Televízny videozáznam nájdete tu.

Deň otvorených dverí na Spojenej škole v Hlohovci
DOD na našej Spojenej škole v Hlohovci, ktoré sa konalo 1.12.2022 pod vedením p. riaditeľky Tomšíkovej a úžasných pedagogických a nepedagogických zamestnancov a opäť škola ukázala, čo všetko vie ponúknuť svojim budúcim študentom a tí terajší mali možnosť predviesť, čo sa do dnes naučili.
Fotodokumentácia nájdete tu.
Videozáznám nájdete tu.

Slávnostné uvedenie zrekonštruovaných priestorov novej Materskej školy, ktorá je organizačnou súčasťou Spojenej školy, Beethovenova 27, Trnava

Materská škola je zameraná na vzdelávanie detí s narušenou komunikačnou schopnosťou /NKS/.Vo  vzdelávaní používame Elkoninovu metódu výuky čítania a to cez napodobňovanie zvukov zvierat, z rytmiky zvukov čo vedie k procesu fonematického uvedomovania. Dieťa sa učí, že hovorené slovo pozostáva z menších častí-zvukov, ktoré je možné identifikovať a manipulovať s nimi. Je to trieda 5 až 6 ročných detí s diagnózami: afázia, fufnavosť, dyslália, dyzartria... Tieto deti absolvujú povinné predprimárne vzdelávanie a po skončení budú prijatí do ZŠ pre žiakov s NKS, ktorá je tiež organizačnou zložkou Spojenej školy.
316149502_1207905303131447_3006866644560780138_n 316163196_439603315012665_2150343431045519235_n 316269260_3337188756496762_4433511294043696400_n

Úspešnou reprezentáciou v slovenskej a v medzinárodnej súťaži sa môže pochváliť Spojená škola, Beethovenova 27, Trnava, ktorej Eliška R. v kategórii armwrestling získala 2 zlaté medaily na Majstrovstvách sveta vo Francúzsku a Adriana Š. získala striebornú medailu na Majstrovstvách Slovenska Špeciálnych olympiád v cykliste 2022. K týmto úspechom im srdečne gratulujeme.

Rakická Šišková

Udelenie čestného názvu

Zástupcovia Regionálneho úradu školskej správy v Trnave pri príležitosti otvorenia nového školského roka odovzdali dekrét z Ministerstva školstva Slovenskej republiky o udelení čestného názvu škole. Vo Veľkých Úľanoch škola ponesie meno prvého učiteľa z tejto obce Mikuláša Lieskovského.
S novým názvom bude škola naďalej miestom, kde budú žiaci radi získavať nové vedomosti a skúsenosti, budú sa radi učiť a popri tom spoznávať nové veci. Pedagógom želáme aby Vás Vaša zodpovedná práca napĺňala a prinášala Vám viac radostí ako starostí.

IMG-0795 IMG-0799